SERSERİ PC TEKNİK
S3RS3R!-PCYönetimi
MANİPULASYON Mtrmrn
SERSERİ PC TEKNİK
S3RS3R!-PCYönetimi
MANİPULASYON Mtrmrn
SERSERİ PC TEKNİK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Etiketleri Etiketler
 Konu Linki Konu Linki
 Konu BBCode BBCode
 Konu HTML Kodu HTML Kodu
Paylaş | 

MANİPULASYON

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
_-_HaRbEnD_-_
Moderatör
Moderatör
_-_HaRbEnD_-_

Giriş Tarihi : 06/02/11
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 0
Rep Gücü : 9

MANİPULASYON Empty
MesajKonu: MANİPULASYON   MANİPULASYON Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 10:24 am

Başlayalım
Araç gereçler : Photoshop programı

MANİPULASYON Yalnizagac

>||||||||||||||||||||||||||||||||||||||<

MANİPULASYON Ya-1

Ne yapacağıma ana hatlarıyla karar verdikten sonra, ağacı parçalara ayırdım. Bu işlemi yapmak için en kullanışlı olan layer mask kullanmak. (Sayfanın sonunda layer maskla ilgili daha ayrıntılı bilgi var...)

MANİPULASYON Ya-2

Ağacın kesilmiş kısımlarında, alttan zeminin devam etmesi gerekecegi için, layer'i çoğalttım ve kaydırdım. Zemini sağlayacak yeterince geniş alanları olan uygun bir fotograf olmasaydı, o kısımları doku taşıyarak oluşturacaktım.

MANİPULASYON Ya-3

Kesilmis kısımları olusturmak için, elips bir zemin yaptim, üzerine fırça ve bir kaç müdahele
ile ağaç görüntüsü verdim.

MANİPULASYON Ya-boru

Boruyu yapmak için beyaz bir alanın kenarlarını koyulaştırdım. Geçişi sağlamak için feather (bu örnekte 5 piksel) kullanıldı.

MANİPULASYON Ya-4

Ağaca parelel olması için poru parçaları biraz döndürüldü. Fazlalıklar kesildi, gölgeler eklendi.... Farkedeceksiniz, bu arada arkadaki ağaçta bölünmeyi uygulamaktan vazgeçtim.

MANİPULASYON Ya-5

Fazladan kütükler yapmaya karar verince, ağaç layerini çoğalttim ve işime yarayandan fazlasını sildim. Kütükten bir tane daha oluşturup, boyunu kısalttım ve döndürdüm. Dalı doku taşıyarak uzattım. Kütüklerin altına gölge ekledim. Gökyüzünün rengini biraz degistirdim. Sonuç aşağıda...

>||||||||||||||||||||||||||||||||<

MANİPULASYON Yalnizagac-m3

Alıntıdır.

En son _-_HaRbEnD_-_ tarafından Perş. Şub. 10, 2011 10:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Resimlerin linki)
http://turkofrm.tr.cx

MANİPULASYON

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası